Disney

Bajki Disneya - nimi dzieciństwo to raj na ziemi! Oto najlepsze z najlepszych bajek, wyprodukowanych przez wytwórnię Walta Disneya. Zobacz galerię najlepszych bajek Disneya!

"Piotruś Pan" (1957)

Wiedziliście, że chłopiec, który nie chce dorosnąć jest tak stary? To nic! Historia Piotrusia, który pewnej nocy gubi cień w domu Wandy, Janka i Michasia i zabiera ich do Nibylandii jest zawsze na czasie!

"Aladyn" (1992)

 Niesforny Aladyn, Dżin z magicznej lampy i małpka Abu to dream team! A do tego miłość, która połączyła biednego chłopaka z córką sułtana!

"Piękna i Bestia" (1991)

 Gdy Bella trafia do lochu w zamku Bestii, aby uratować swojego ojca nic nie zapowiada happy endu. Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest dużo bardziej przewrotna niż to się wydaje.

"Księga Dżungli" (1967)

 Opowieść o Mowglim, który jako małe dziecko zgubił się w dżungli. Przygarnięty i wychowany przez wilki pokazuje, jak silna może być przyjaźń między człowiekiem a zwięrzętami.

"Kopciuszek" (1950)

Kopciuszkiem chciałaby być każda dziewczynka. Dręczony przez przyrodnie siostry Kopciuszek jest przykładem na to, że dobro i miłość zawsze zwyciężają.

"Mała syrenka" (1989)

Syrenka Ariel, która marzy o tym, aby żyć wśród ludzi. To dziewczyna, która ciągle ma głowę w chmurach, przez co pakuje się w kłopoty. Dzięki temu poznaje też swojego ukochanego Eryka.

"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" (1937)

 Pierwsza bajka Disney'a. Opowieść o Królewnie Śnieżce nikomu nie jest obca. Wersja z 1937 r. wciąż jednak wydaje się być najbardziej autentyczna - te dialogi, ten obraz, ta muzyka. Tutaj wszystko jest wspaniałe!

"Zaplątani" (2010)

Zamknięta w wieży Roszpunka marzy o tym, aby poznać świat. Udaje jej się wykraść, wykorzystując do tego swoje magiczne włosy i pomoc czarującego Flynna.

Julia Kamińska, użyczająca głosu Roszpunce w polskiej wersji językowej sprawia, że tej zwariowanej długowłosej dziewczyny nie można nie lubić!

"Alicja w Krainie Czarów" (1957)

Adaptacja książki Lewisa Carolla o Alicji, która udaje się w podróż do krainy zamieszkanej przez złą Królową Kier, Szalonego Kapelusznika, Białego Królika oraz Kota z Cheshire. Ubaw na każdym kroku!

"101 dalmatyńczyków" (1961)

 Czy jest ktoś, dla kogo Cruella DeMon, która marzyła o futrze ze skór dalmatyńczyków nie była prawdziwym wcieleniem zła?! Ta bajka nie tylko bawi i wzrusza, ale także rozbudza miłość do zwierząt!

 

Najlepiej oceniane bajki: 

1. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" (1937)
2. "Piotruś Pan" (1957)
3. "101 dalmatyńczyków" (1961)
4. "Kopciuszek" (1950)
5. "Aladyn" (1992)
6. "Mała syrenka" (1989)
7. "Księga Dżungli" (1967)
8. "Zaplątani" (2010)
9. "Alicja w Krainie Czarów" (1957)
10. "Piękna i Bestia" (1991)Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2021 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl